Що робить фотографа знаменитим? Десятиліття, проведені в професії, придбаний або безцінний досвід? Ні, фотографа роблять знаменитим тільки його знимки. Список відомих фотографів світу складається з людей, що володіють яскравою індивідуальністю, увагою до деталей, високим професіоналізмом. Адже не достатньо просто опинитися в потрібному місці в потрібний час, ще потрібно вміти правильно відобразити те, що відбувається. Бути хорошим фотографом не просто, не кажучи вже про професійний рівень. Ми хочемо вас познайомити з найбільшими класиками фотографії та прикладами їх робіт.
Ансель Адамс
“Те, що фотограф здатний побачити, а про побачене – сказати, має незрівнянно більше значення, ніж якість технічного обладнання …” (Ансель Адамс)
Ансель Адамс (Ansel Easton Adams 20 лютого 1902 – 22 квітня 1984) – американський фотограф, найбільш відомий своїми чорно-білими знімками американського Заходу. Ансель Адамс з одного боку був обдарований тонким художнім чуттям, з іншого – бездоганно володів технікою фотографії. Його фотографії сповнені майже епічної мощі. Вони поєднують в собі риси символізму і магічного реалізму, вселяючи враження «перших днів Творіння». У перебігу свого життя він створив понад 40,000 фотографій, брав участь більш ніж в 500 виставках по всьому світу.
Юсуф Карш
«Якщо, дивлячись на мої портрети, ви дізнаєтеся про зображених на них людей що-небудь більш значне, якщо вони допоможуть вам розібратися в своїх почуттях щодо кого-небудь, чия робота залишила слід у вашому мозку – якщо ви погляньте на фотографію і скажете: «Так, це він» і при цьому дізнаєтеся про людину щось нове – значить це дійсно вдалий портрет »(Юсуф Карш)
Юсуф Карш (Yousuf Karsh, 23 грудня 1908 – 13 липня 2002) – канадський фотограф вірменського походження, один з майстрів портретної фотографії. Протягом свого життя зробив портрети 12 президентів США, 4 Папи Римських, всіх прем’єр-міністрів Великобританії, радянських лідерів – Хрущова, Брежнєва, Горбачова, а так само Альберта Ейнштейна, Ернеста Хемінгуея, Пабло Пікассо, Бернарда Шоу та Елеонори Рузвельт.
Роберт Капа
«Фотографія – це документ, дивлячись на який мої очі і серце починають відчувати, що в світі не все благополучно» (Роберт Капа)
Роберт Капа (Robert Capa, справжнє ім’я Ендре Ерне Фрідман, 22 жовтня 1913, Будапешт – 25 травня 1954, Тонкин, Індокитай) – фоторепортер єврейського походження, народжений в Угорщині. Роберт Капа зовсім не збирався ставати фотографом, до цього його підштовхнули життєві обставини. І тільки сміливість, авантюризм і яскравий образотворчий талант зробили його одним з найвідоміших військових репортерів двадцятого століття.
Анри Картье-Брессон
«… За допомогою фотографії можна зафіксувати нескінченність в одному моменті часу …» (Анрі-Картьє Брессон)
Анрі-Картьє Брессон (Henri Cartier-Bresson, 2 серпня 1908 – 3 серпня 2004) – один з головних фотографів XX століття. Батько фотожурналістики. Один із засновників фотоагентства Magnum Photos. Народився у Франції. Захоплювався живописом. Велику увагу приділяв ролі часу і «вирішального моменту» у фотографії.
Доротея Ланж
Доротея Ланж (Dorothea Margarette Nutzhorn, 26 травня 1895 – 11 жовтня 1965) – американський фотограф і фотожурналіст. Її фотографії яскраві, б’ють в саме серце своєю відвертістю, неприкритою біллю й безнадійністю – безмовне свідчення того, що довелося пережити сотням тисяч простих американців, позбавлених даху, елементарних засобів до існування і всякої надії.
Ця фотографія протягом багатьох років була в буквальному сенсі уособленням Великої Депресії. Доротея Ланж зробила знімок під час відвідин табору складальників овочів в Каліфорнії в лютому 1936 року, бажаючи показати всьому світу стійкість і непохитність гордої нації у важкі часи.
Брассай
«Шанс є завжди – і кожен з нас сподівається на нього. Тільки поганий фотограф реалізує один шанс зі ста, тоді як хороший використовує всі »
«У кожної творчої людини є дві дати народження. Друга дата – коли він зрозуміє в чому його справжнє покликання – набагато важливіше першої »
«Мета мистецтва – підняти людей до такого рівня, до якого вони б не змогли дійти іншим шляхом»
«Існує багато фотографій повних життя, але незрозумілих і вони швидко забуваються. Їм не вистачає сили – а це найважливіше »(Брассаї)
Брассаї (Дьюла Халас, 9 вересня 1899 – 8 липня 1984) – угорський і французький фотограф, художник і скульптор. На фотографіях Брассая ми бачимо таємничий Париж в світлі вуличних ліхтарів, площі і будинки, туманні набережні, мости і майже казкові ковані решітки. Один з його улюблених прийомів знайшов відображення в серії фотографій, зроблених при світлі фар рідкісних в той час автомобілів.
Брайан Даффи
«Кожну фотографію, створену після 1972 року, що я бачив раніше. Нічого нового. Через деякий час я зрозумів, що фотографія мертва … »Брайан Даффі
Брайан Даффі (15 червня 1933 – 31 мая2010) – Ангийский фотограф. Перед його камерою, в свій час, стояли Джон Леннон, Пол Маккартні, Семмі Девіс Мол., Майкл Кейн, Сідні Пуатьє, Девід Боуї, Джоанна Ламлі і Вільям Берроуз.
Джерри Уэлсман
«Я вірю, що можливості людини передавати речі за гранню видимого величезні. Цей феномен можна спостерігати в усіх жанрах витончених мистецтв, тому що ми перебуваємо в постійному пошуку нових способів пояснення світу, який іноді розкривається перед нами в миті розуміння, що виходить за межі нашого звичного досвіду. »(Джеррі Уелсман)
Джеррі Уелсман (1934) – американський теоретик мистецтва фотографії, викладач, один з найцікавіших фотографів другої половини двадцятого сторіччя, майстер загадкових колажів і візуальних інтерпретацій. Сюрреалістичні колажі талановитого фотографа підкорювали світ, коли «Фотошопа» ще й у проекті не було. Втім, і зараз автор незвичайних робіт залишається вірний власній техніці і вважає, що в затемненій фотолабораторії творяться чудеса.
Энни Liebovitz
«Коли я кажу, що хочу сфотографувати когось, це означає, що я хочу дізнатися його. Усіх, кого я знаю, я фотографую »(Анна-Лу« Енні »Лейбовіц)
Анна-Лу «Енні» Лейбовіц (Anna-Lou «Annie» Leibovitz; рід. 2 жовтня 1949, Уотербери, Коннектикут) – відомий американський фотограф. Спеціалізується на портретах знаменитостей. На сьогодні є найбільш затребуваною серед жінок-фотографів. Її роботи прикрашають обкладинки журналів Vogue, Vanity Fair, New Yorker і Rolling Stone, їй позували оголеними Джон Леннон і Бетті Мідлер, Вупі Голдберг і Демі Мур, Стінг і Дівайн. Енні Лейбовіц вдалося розбити стереотипи краси в моді, ввести на фотоарену літні особи, зморшки, буденний целюліт і недосконалість форм.
Джерри Гионис
«Виділіть хоч п’ять хвилин в день на те, щоб спробувати зробити неможливе -і ви швидко відчуєте різницю» (Джеррі Гіоніс).
Джеррі Гіоніс – топовий весільний фотограф з Австралії – справжній майстер свого жанру! Не дарма він вважається одним з найуспішніших майстрів цього напрямку в світі.
Колберт Грегори
Грегорі Колберт (1960, Канада) – пауза в нашому стрімкому світі. Зупинка на бігу. Абсолютна тиша і зосередженість. Привабливість у мовчанні і нерухомості. Відчуття захвату від почуття причетності з величезною живою істотою – планетою Земля – саме такі емоції викликають його роботи. Протягом 13 років він зробив 33 (тридцять три) експедиції у найвіддаленіші і екзотичні куточки нашої неосяжної і той же час такої крихітної планети: Індія, Бірма, Шрі-Ланка, Єгипет, Домініка, Ефіопія, Кенія, Тонга, Намібія, Антарктика. Перед собою він поставив одну задачу – відобразити у своїх роботах дивовижні взаємини між людиною і природою, тваринним світом.
Насправді список найбільших фотографів досить великий, і це всього лише деякі з них.
Джерело: http://www.dejurka.ru/inspiration/most_famous_photographers/